Сподели за нас
За мен
1996 г. – 2001 г. Строителен техникум „Христо Ботев“
2001 г. – 2006 г. Лесотехнически университет, специланост „ландшафтна архитектура“
2007 г. – Сертификационен курс за експерт-оценител на недвижими имоти
2014 г. – Сертификационен курс по Невро-лингвистично програмиране с ръководител Магдалена Николова
2005 г. – 2007 г. – Проектиране в сферата на ландшафтната архитектура и озеленяването
2007г. – 2008 г. – Консултант недвижими имоти в компания „Адрес „ АД
2008 г. – 2009 г. – Консултант недвижими имоти в компания Remax
2009 г. – 2014 г. – Собствена проектантска дейност в сферата на Ландшафтната архитектура и озеленяването
от 2014 г. – Създаване на собствена компания за недвижими имоти “Елеганс Естейт” ЕООД
Ландшафтен архитект Цветелина Ганева е четвърто поколение в известната аристократична фамилия на архитект Ганев.
В началото на миналия XX век в София идва арх. Райчо Ганев. Роден през 1886 г. в гр. Сливен, след гимназията, заминава да следва в Германия и после в Италия. След завършване на образованиято си, избира да се завърне в родината и тук да следва житейския си и професионален път. Започва с проектиране на жилищни сгради и скоро става известен с ръката и таланта си. Получава поръчки от едни от най-заможните фамилии на старата ни столица. Бащиният пример и дарба наследяват и двамата му синове, но по-известен от тях става по-големият, архитект Георги Ганев, който завършва следването си в Дрезден, Германия. Още като млад архитект е „нагърбен“ със сериозни задачи, свързани с историческата ни памет и чрез своята дейсност оставя дълбока следа за поколения напред. Участва в архитектурно-градоустройствения план по оформянето на Борисовата градина в София, занимава се с консервиране и реставриране на старини във Велики Преслав, Мадара, Плиска, Несебър, мемориалната Ботева алея от връх Околчица. Негов е проекта на Великопреславския архелогически музей. Освен проектантската си дейност, участва успешно в реализацията на над 60 градоустройствени, архитектурни и архитектурно-скулптурни конкурса. Архитект Георги Ганев разработва генералните градоустройствени планове на курортните ни комплекси по Черноморието, а именно „Св. Св. Константин и Елена“ (тогавашната „Дружба“), „Златни пясъци“, „Чайка“, както и на небеизвестното „Казино“ в „Златни Пясъци“. Изготвя градоустройственият проект на гр. Шабла със съвместната дейност на арх. Петър Ташев.
Автор е на проектите на хотелите „Астория“, „Гларус“, „Преслав“, „Амбасадор“, „Берлин“, „Златна котва“, „Гладиола“, „Малина“, „Морско око“ , „Метропол“ и много, много други. А най-известен е „Гранд хотел Варна“ в „Св.Св. Константин и Елена“, т. нар. Шведски хотел, който без конкурс му е възложен от Минестерството на градоустройството в Швеция, след спечелване на конкурса за изработването на градоустройствения план на столицата Стокхолм!
А за безспорните си творчески постижения арх. Ганев получава много юбилейни награди, ордени и медали на Съюза на архитектите в България, почетен гражданин на гр. Варна с улица, кръстена на него.
Ландшафтен архитект Цветелина Ганева, внучката на архитект Георги Ганев, с огромна признателност, гордост и тъга споделям житейския и професионален път на моите прадеди. Важно е откъде идваш, къде и какви са ти корените, с кого и как се формираш като личност и като същност, по кой начин растеш, учиш и се развиваш, и по какъв път избираш да вървиш! Умението и осъзнатостта да можеш да дадеш отговора на Вселенския въпрос – Кой съм аз?!
Потомка на тази древна фамилия, оставила своя отпечатък върху облика и лицето на Възрожденска и съвременна България. Това е поколение на традиции, изграждани през вековете и даващо изящния орнамент на идеята за различния почерк и завършек на емблематичните архитектурни силуети с дух на аристократизъм и достолепност!